Takie zlecenia również często mamy-  transport, transfer i przewóz osób Szczecin Poznań lotnisko.

Port lotniczy Poznań-Ławica  to jedno z najstarszych lotnisk w Polsce.  Mieści się 7 km na zachód od centrum Poznania. To 7 port lotniczy w Polsce pod względem odprawianej liczby pasażerów. Na to lotnisko firma RIDER organizuje transport osób, transfer osób oraz usługi business taxi samochodami osobowymi oraz busami klasy premium.

    Odległość lotniska Poznań Ławica od Szczecina to ok. 260 km. Trasa prowadzi autostradą S3 oraz płatną A2. Opłaty za autostrady w obie strony to koszt około 80 pln. Podając Państwu cenę za transfer ze Szczecina na lotnisko Poznań Ławica zawsze podajemy ją łącznie z opłatami za autostrady. Na przejazd w jedną stronę zawsze przewidujemy ok. 3 godzin. Czas ten jak zwykle jest zależny od adresu początkowego, pory dnia, pory roku, warunków na drodze itd. Z lotniska w Poznaniu wylecieć możecie Państwo do 46 miast. 50 tras jest regularnych i liczba ta się zwiększa.  W okresie trwających zagrożeń covid 19 namawiamy wszystkich naszych klientów korzystających z tego lotniska do zapoznania się z aktualnymi obostrzeniami. Znajdują się one na stronie internetowej lotniska. Na terenie lotniska znajduje się laboratorium, w którym można wykonać różnego rodzaju testy. Ceny testów od 149 pln za antygenowy do 290 pln za PCR.


Transport, transfer i indywidualny przewóz osób Szczecin Poznań lotnisko Ławica.

Skontaktuj się z nami

RIDER- transport osób Szczecin Poznań lotnisko Przewóz, transport i transfer osób na lotnisko Poznań Ławica

Trochę ciekawej historii lotniska- skoro już realizujemy transport Szczecin Poznań lotnisko

        Historia lotniska sięga roku 1913 kiedy to na terenie wsi Ławica pod Poznaniem Niemcy wybudowali lotnisko wojskowe na powierzchni ok. 300 ha. Hangary lotniska mogły pomieścić 30 samolotów.  Znajdowały się tu również hale serwisowe oraz koszary jednostki wojskowej zajmującej się szkoleniem pilotów. Pierwsze komercyjne loty odbyły się w roku 1921. Były to loty do Warszawy i Gdańska. Po drugiej wojnie światowej lotnisko rozpoczęło swoją działalność już w roku 1945. W roku 1956 wydłużono pas startowy do 2500 metrów. W roku 1993 uruchomiono pierwsze połączenie zagraniczne. W roku 2001 otwarto nowy terminal pasażerski. Terminal ten rozbudowano i zmodernizowano w roku 2013, a w jego otwarciu uczestniczył ówczesny Prezydent RP Bronisław Komorowski. Rekordowy w ilości obsłużonych pasażerów był rok 2018 kiedy to przez lotnisko Poznań Ławica przewinęło się prawie 2,5 mln pasażerów. Port Lotniczy Poznań ławica leży w pobliżu wojskowego lotniska w Krzesinach i lokalizacja ta powodowała niestety kilkukrotne pomyłkowe lądowania na tym lotnisku. Przypadek taki miał miejsce np. w 2006 roku, kiedy to samolot Boeing 737 należący do tureckich linii lotniczych pomyłkowo właśnie zamiast na Ławicy wylądował w Krzesinach. Na szczęście w wyniku poprawienia procedur lądowań oraz działania systemów zabezpieczających takie sytuacje od roku 2007 nie mają już miejsca. Uznaje się, że lokalizacja lotniska nie należy do najbardziej odpowiednich,  ponieważ samoloty podchodzące do lądowania ścieżkę podchodzenia wykonują nad miastem. Stąd pojawiają się czasami głosy o konieczności przeniesienia kompleksu Portu Lotniczego Poznań Ławica im. Henryka Wieniawskiego. I tutaj ciekawostka. Początkowo lotniska miało uzyskać imię Ignacego Jana Paderewskiego, ale w staraniach tych szybsze było lotnisko w Bydgoszczy.

   Terminal lotniska jest nie tylko miejscem odpraw pasażerów ale również pełni funkcję promocji kultury. Na jego terenie znajdują się 3 rzeźby: Lotus Eaters Piotra Kurki, Life is a Story Izabeli Gustowskiej oraz Neseser Macieja Kuraka.


 Może zostać w Poznaniu trochę dłużej? Transfer Szczecin Poznań już zrealizowany.

    Zdecydowanie warto bo to bardzo ciekawe miasto. Poznań to pierwsza tak naprawdę stolica Polski wymieniana zresztą w naszym hymnie państwowym. Katedra poznańska to miejsce pochówku dwóch pierwszych polskich władców: Mieszka I i Bolesława Chrobrego.  Stolica Wielkopolski jest piątym co do wielkości miastem w Polsce licząc sobie ponad 500 000 mieszkańców. Z punktu widzenia lokalizacji w Polsce to bardzo istotny ośrodek komunikacyjny. Zarówno drogowy jak i kolejowy. To miejsce, w którym krzyżują się szlaki północ- południe oraz wschód- zachód. Stąd bardzo dobry drogowy dojazd zarówno ze Szczecina jak i Warszawy autostradą A2, ale również do Gdańska autostradą S5 i A1. Ważną rolę Poznania w komunikacyjnych szlakach pełni również poznańskie lotnisko Ławica, o którym piszemy wcześniej. Poznań kojarzy się na pewno z Poznański Targami. I skojarzenie to jest jak najbardziej słuszne, ponieważ jest to najstarszy obiekt wystawienniczy w Polsce. Obecnie MTP to porównywalny ze Starym Rynkiem symbol Poznania. Obecnie jest to 17 przestronnych i klimatyzowanych pawilonów wystawienniczych oraz miejsce do zaparkowania 2000 samochodów.  Obecnie kalendarium wydarzeń na terenie MTP jest tak zaplanowane, że niemal codziennie odbywają się jakieś branżowe wystawy, biznesowe spotkania czy różnego rodzaju imprezy. Poznań to ważny i duży ośrodek akademicki. Szkół wyższych jest na terenie miasta 25, a studiuje w nich ponad 110 tys. osób. Stare Miasto Poznania uznane zostało w 2008 roku za pomnik historii. Znajdujące się na tym terenie znane zabytki to Fort Winiary, Zagórze i Ostrów Tumski. Warto również wspomnieć, że na terenie Poznania znajduje się najlepsze centrum handlowe na świecie. Takim właśnie zaszczytem został w 2008 roku uhonorowany Stary Browar. Wart zobaczenia jest również ratusz znajdujący się na Starym Rynku. Na wieży tej renesansowej budowli znajdują się słynne trykające koziołki. Codziennie o godzinie 12 z wieży ratusza odgrywany jest hejnał Poznania.      

Zapraszamy do kontaktu tel. 733007340 lub  733007350